Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/03/2024

Μάγειρας Α'

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΡΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Paros Bay Hotel αναζητά επαγγελματίες για τη θέση A' Μάγειρα για το υπόλοιπο της σεζόν του 2024.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι/ες να στείλουν το βιογραφικό τους με φωτογραφία ή να τηλεφωνήσουν στο παρακάτω τηλέφωνο: 2284021140 (10:00 - 16:00)

Αρμοδιότητες:

  • Τουλάχιστον 2ετή εμπειρία σε παρόμοια θέση σε ξενοδοχειακή μονάδα
  • Ικανότητα διαχείρισης της εργασίας υπό πίεση και διαχείριση χρόνου
  • Προετοιμασία ζεστών και κρύων πιάτων για μπουφέ, σνακ και a la carte, σύμφωνα με τις οδηγίες του Chef
  • Επιμέλεια στησίματος μπουφέ
  • Έλεγχος και Φροντίδα καλής ποιότητας πρώτων υλών
  • Καθαριότητα χώρου εργασίας κατά τη διάρκεια εκτέλεσης των καθηκόντων
  • Τήρηση κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στον χώρο της κουζίνας
  • Επιμελημένη καθαρή παρουσία, προσοχή στην λεπτομέρεια και συνέπεια
  • Ομαδικότητα
  • Οργανωτικές ικανότητες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή η γνώση ελληνικής/μεσογειακής κουζίνα
  • Βασική γνώση της αγγλικής γλώσσα

Παροχές

  • Προσφέρουμε ευχάριστο χώρο εργασίας με πλήρη κάλυψη αποδοχών
  • Παρέχεται καλή διαμονή και διατροφή
  • 1 ρεπο την εβδομάδα
  • αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών και προοπτικές εξέλιξης