Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/03/2024

Διαχειριστής Παραγγελιών και Τιμολογήσεων

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία Hermes Harisiadis, έχοντας επιχειρηματική δραστηριότητα πάνω από 47 έτη, κατέχει τη θέση ως μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες σε όλη τη Μεσόγειο στον κλάδο της τροφοδοσίας και προμήθειας τροφίμων, παρέχοντας ολοκληρωμένες ψυχόμενες αποθηκευτικές υπηρεσίες, σε πλοία και σε χώρους μαζικής εστίασης, ξενοδοχεία. Δραστηριοποιείται και στον εφοδιασμό του βιομηχανικού ναυτιλιακού εξοπλισμού.

Η εταιρεία, με έδρα στον Πειραιά, επιθυμεί να προσλάβει Διαχειριστή Παραγγελιών και Τιμολογήσεων.

Αρμοδιότητες:

  • Παραλαβή και διαχείριση παραγγελιών
  • Παρακολούθηση αποστολών
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών
  • Επικοινωνία με τους πελάτες.
  • Τιμολόγηση

Απαραίτητα Προσόντα

    • 2-3 έτη επαγγελματικής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
    • Πτυχίο τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Ναυτιλιακών Σπουδών θα θεωρηθεί προσόν
    • Καλή γνώση Microsoft Office (excel, word)
    • Καλή γνώση λειτουργίας προγραμμάτων ERP (επιθυμητή εμπειρία σε ENTERSOFT)
    • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

    Ικανότητες - Δεξιότητες:

    • Συνεργασία και ομαδικό πνεύμα
    • Συνέπεια, μεθοδικότητα, συγκέντρωση, ακρίβεια και έμφαση στη λεπτομέρεια
    • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
    • Αναλυτική σκέψη
    • Ικανότητα επικοινωνίας

    Παροχές

    Η εταιρεία προσφέρει:.

    • Εκπαιδευτική υποστήριξη
    • Δυνατότητες επαγγελματικής ανάπτυξης

    Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.