Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/04/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η Tax Consultants Σύμβουλοι Επιχειρήσεων Α.Ε., εταιρεία παροχής συμβουλευτικών φορολογικών και λογιστικών υπηρεσιών με μακρόχρονη παρουσία στον κλάδο και έδρα τον Άγιο Στέφανο Αττικής, επιθυμεί να καλύψει τη θέση εργασίας του Βοηθού Λογιστή για πλήρη απασχόληση.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση τιμολογίων αγορών, δαπανών, εσόδων, εισπράξεων και πληρωμών σε διπλογραφικά βιβλία
  • Παρακολούθηση και συμφωνία υπολοίπων πελατών και προμηθευτών
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων και πιστωτικών καρτών
  • Συμφωνία τραπεζικών λογαριασμών
  • Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ, VIES, Intrastat και παρακρατούμενων φόρων
  • Συνεχής επικοινωνία με πελάτες και παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών
  • Reporting

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ / ΤΕΙ) οικονομικής - λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 2 - 4 έτη σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση σε εσωτερικό λογιστήριο ή λογιστικό γραφείο με τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Ευχέρεια στη χρήση ERP συστημάτων, προηγούμενη εμπειρία στη χρήση λογιστικών προγραμμάτων Atlantis ή Softone θα συνεκτιμηθεί
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (Word, Excel, Outlook, κλπ)

Δεξιότητες

  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Ικανότητες αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Συνεχείς ευκαιρίες εκπαίδευσης και ανάπτυξης
  • Συμμετοχή σε ομαδικό ασφαλιστήριο υγείας
  • Ευχάριστο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.