Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/11/2022

Υπεύθυνος τμήματος Food & Beverage (IKEA)

Εστίαση

Πόλη THE MALL ATHENS | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά Υπεύθυνο τμήματος Food & Beverage για λογαριασμό της γνωστής πολυεθνικής αλυσίδας Λιανικού Εμπορίου Επίπλων και Διακόσμησης, ΙΚΕΑ, για το κατάστημα του The Mall Athens.

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:

Ο/Η κάτοχος της θέσης αναφερόμενος στον/στην Shop Manager έχει τις εξής βασικές αρμοδιότητες :
  • Στοχεύει στην αύξηση των πωλήσεων στα 2 πόστα ευθύνης (εστιατόριο και mini market τροφίμων) σύμφωνα με τους στόχους που έχουν τεθεί από τον Shop Manager
  • Ηγείται στο τμήμα F&B φροντίζοντας για την εφαρμογή ενιαίας εταιρικής κουλτούρας
  • Διασφαλίζει ότι ο πελάτης βρίσκεται στο επίκεντρο των προσφερόμενων υπηρεσιών, λαμβάνοντας άμεση και ποιοτική εξυπηρέτηση
  • Εφαρμόζει όλες τις συμφωνημένες ενέργειες για τη βελτίωση των δεικτών Brand Capital, της έρευνας ικανοποίησης πελατών όπως και των 4 αξόνων της έρευνας ικανοποίησης εργαζομένων
  • Επιβλέπει και διασφαλίζει την τήρηση των εταιρικών οδηγιών γύρω από ζητήματα νομικά, υγιεινής & ασφάλειας
  • Παρακολουθεί, ελέγχει, βελτιώνει τους εταιρικούς δείκτες (KPIs) στις περιοχές ευθύνης
  • Αναπτύσσει και διατηρεί μία κινητοποιημένη ομάδα ικανή να φέρει εις πέρας τους επιθυμητούς / συμφωνημένους στόχους

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Εργασιακή εμπειρία σε θέσεις διοίκησης ομάδας στο χώρο του τροφίμου
  • Εμπειρία στη Λιανική Πώληση
  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Τουριστικών & Ξενοδοχειακών Επαγγελμάτων
  • Κάτοχος Πιστοποιητικού Υγειονομικού Ενδιαφέροντος σε ισχύ
  • Γνώσεις ISO και HACCP
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Εξοικείωση με Η/Υ και πακέτο MS Office
  • Ανεπτυγμένη πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα
  • Αναλυτική σκέψη και εξοικείωση με αριθμούς
  • Ικανότητα εργασίας σε απαιτητικές καταστάσεις, τηρώντας αυστηρά χρονοδιαγράμματα
  • Διοίκηση ομάδας

Παροχές

Πακέτο Αποδοχών:
  • Ανταγωνιστικός μηνιαίος μισθός
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • 1 γεύμα/ ημέρα στο εστιατόριο
  • Προοπτικές εκπαίδευσης και εξέλιξης στον όμιλο εταιρειών του οργανισμού