Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/06/2017

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική – τεχνική εταιρία στον κλάδο της θέρμανσης – ανανεώσιμες πηγές ενέργειας στην περιοχή της Λητής Θεσσαλονίκης, ζητά Βοηθό Λογιστή με αντίστοιχη προϋπηρεσία σε εταιρικό λογιστήριο με βιβλία Β’ και Γ’ κατηγορίας.

Κύριες αρμοδιότητες
• Τακτοποίηση των λογιστικών και φορολογικών υποχρεώσεων της Εταιρίας (VIES, ΦΠΑ, ΦΜΥ, Intrastat, Μισθοδοσία, ΑΠΔ κτλ.)
• Έκδοση και καταχώρηση παραστατικών
• Eνημέρωση του Βιβλίου Εσόδων - Εξόδων
• Παρακολούθηση υπολοίπων πελατών – προμηθευτών
• Εξυπηρέτηση πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

• Τουλάχιστον 3 χρόνια προϋπηρεσία σε εταιρικό λογιστήριο ή λογιστικό γραφείο
• Άριστη γνώση αγγλικών (η γνώση γερμανικών θα εκτιμηθεί)
• Άριστη γνώση Μicrosoft Word και χρήση Internet
• Καλή γνώση των προγραμμάτων ERP Atlantis, ERP Entry και Payroll της εταιρίας Unisoft

Παροχές

Η θέση εργασίας είναι πλήρους απασχόλησης.

Παρακαλώ διεκρινίστε σε περίπτωση που λαμβάνετε αυτή την περίοδο ταμείο ανεργίας.