Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
6/5/2024

Προσωπικό Housekeeping / Καμαριέρα - Σαντορίνη

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη OIA | ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

To luxury boutique hotel IKIES SANTORINI αναζητά ενθουσιώδη άτομα για να ενταχθούν στο :

Προσωπικό Housekeeping

Οι υπάλληλοι του τμήματος Housekeeping είναι υπεύθυνοι για την καθαριότητα των δωματίων και των κοινόχρηστων χώρων και αναφέρονται απευθείας στον Hotel Manager.

Καθήκοντα:
  • Έγκαιρη και άριστη καθαριότητα και τακτοποίηση των δωματίων καθώς και των κοινόχρηστων χώρων, σύμφωνα με τους κανονισμούς του ξενοδοχείου
  • Έγκαιρη και σωστή παραλαβή των συσκευών και των υλικών καθαρισμού καθώς και των προϊόντων από τη λινοθήκη
  • Πολύ καλή γνώση των λειτουργιών και των κανόνων ασφαλείας που αφορούν τα μηχανήματα που χρησιμοποιούνται στους χώρους
  • Άμεση ενημέρωση της ρεσεψιόν για κάθε πρόβλημα, βλάβη ή φθορά που εντοπίζεται στους χώρους του ξενοδοχείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε πολυτελείς μονάδες
  • Βασικές γνώσεις επικοινωνίας στην Αγγλική γλώσσα
  • Ιδανικά μόνιμος κάτοικος Σαντορίνης
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και την παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών
  • Επαγγελματική παρουσία και στάση
  • Ομαδικό πνεύμα, εργατικότητα και υπευθυνότητα

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Στέγαση (για μη μόνιμους κατοίκους), πλάνο σίτισης και ρεπό κατά την περίοδο λειτουργίας του ξενοδοχείου
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.