Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Οροφοκόμος

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή Εταιρείας: Το Miraggio Thermal Spa Resort είναι ένα δυναμικό και καινοτόμο θέρετρο που δεσμεύεται για την αριστεία και την ανάπτυξη.

Περιγραφή θέσης: Η εργασία του οροφοκόμου σε ένα ξενοδοχείο είναι σημαντική για την ομαλή λειτουργία του καταλύματος στην καθαριότητα και την ευχάριστη διαμονή των επισκεπτών.

Καθήκοντα:

  • Ανανέωση προμηθειών: Ο οροφοκόμος πρέπει να ελέγχει το απόθεμα καθαριστικών υλικών και ειδών όπως σαπούνια, σαμπουάν, καθαριστικά, και να τα ανανεώνει όποτε απαιτείται
  • Επικοινωνία με τους επισκέπτες: Ο οροφοκόμος πρέπει να αντιμετωπίζει τις ανάγκες και τα αιτήματα των επισκεπτών, όπως παραδείγματος χάριν, να προσφέρει επιπλέον πετσέτες ή να διορθώσει προβλήματα στο δωμάτιό τους
  • Διατήρηση καθαρότητας κοινόχρηστων χώρων: Ο οροφοκόμος πρέπει επίσης να διατηρεί καθαρούς τους κοινόχρηστους χώρους του ξενοδοχείου, όπως σαλόνια, χώρους υποδοχής και αίθουσες πρωινού
  • Αναφορά προβλημάτων: Ο οροφοκόμος πρέπει να αναφέρει οποιαδήποτε προβλήματα ή ζημίες που εντοπίζει στα δωμάτια ή στους χώρους του ξενοδοχείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευγένεια και φιλική στάση απέναντι στους επισκέπτες.
  • Ικανότητα εργασίας σε ένα γρήγορο και πολυάσχολο περιβάλλον.
  • Επιμέλεια και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα συνεργασίας με την ομάδα καθαριστριών και άλλα τμήματα του ξενοδοχείου.
  • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας, συμπεριλαμβανομένων των βραδινών και σαββατοκύριακων βαρδιών.
  • Κατανόηση και τήρηση των προτύπων υγιεινής και ασφάλειας του ξενοδοχείου

Παροχές

Επιπλέον πληροφορίες : Προσφέρουμε Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών,6-8 μήνες απασχόληση, εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών και προοπτικές εξέλιξης, εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον, Διατροφή και στέγαση (για όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Κασσάνδρας)

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα. Θα επικοινωνήσουμε στο προσεχές διάστημα μόνο με όσους επιλεγούν για συνέντευξη.
Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας σύμφωνα με τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (GDPR).

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.