Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/03/2024

Υπάλληλος τμήματος Αγορών

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία τροφίμων αναζητεί άτομο για στελέχωση του τμήματος αγορών. Ως αγοραστής/στρια θα είστε υπεύθυνος/νη για την προμήθεια, διαπραγμάτευση & αγορά προϊόντων που διακινούμε.

Ο ιδανικός/κή υποψήφιος/α χρειάζεται να έχει άριστες διαπραγματευτικές ικανότητες και ισχυρή κατανόηση διαχείρισης της εφοδιαστικής αλυσίδας.

Επιπλέον αρμοδιότητες

  • Επιτυχή διαχείριση των σχέσεων με προμηθευτές
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα για την διασφάλιση της έγκαιρης παράδοσης, συμμόρφωσης με ποιοτικά κριτήρια
  • Διατήρησης Optimum Stock,σύμφωνα με τις ανάγκες της επιχείρησης
  • Δυνατότητα ανάλυσης των εκάστοτε τάσεων της αγοράς και παρακολούθηση ανταγωνισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση MS Office (Word, Excel, Outlook)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσα
  • Βασικές γνώσεις Λογιστικής
  • Οργανωτικές δεξιότητες και κριτική σκέψη
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και δημιουργικό πνεύμα
  • Επιθυμητά: Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ, προϋπηρεσία σε τμήμα εισαγωγών ή logistics κ βασικές γνώσεις marketing
  • Ερασιτεχνικό δίπλωμα οδήγησης
  • Δυνατότητα ταξιδίων εξωτερικού/εσωτερικού για παρακολούθηση εμπορικών εκθέσεων

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών και παροχών αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητες εξέλιξης