Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

IT - Τεχνικός Ειδικής Υποστήριξης

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΣΠΑΤΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείτε Ειδικός Τεχνικής Υποστήριξης Πληροφορικής (IT Support Specialist). Οι αρμοδιότητές του περιλαμβάνουν την αντιμετώπιση και διάγνωση προβλημάτων υλικού και λογισμικού υπολογιστών, τη συντήρηση δικτύων υπολογιστών και την παροχή τεχνικής υποστήριξης στην εταιρεία με προβλήματα που σχετίζονται με την πληροφορική.

Καθήκοντα:

  • Διασφάλιση της ομαλής εγκατάστασης και λειτουργίας hardware & software
  • Αντιμετώπιση προβλημάτων computer network systems
  • Διασφάλιση της καλής τεκμηρίωσης όλων των διαδικασιών
  • Παρακολούθηση των συστημάτων, των εφαρμογών και του δικτύου
  • Τεχνική υποστήριξη και επίλυση επιχειρηματικών προβλημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • 3 έτη σχετικής εμπειρίας
  • Πτυχίο Πληροφορικής ή σχετικό
  • Ισχυρές πρακτικές δεξιότητες τεχνικής υποδομής σε διακομιστές Linux
  • Απαραίτητη άριστη γνώση Databases (Microsoft SQL Server, Access)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση, Δευτέρα έως Παρασκευή
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.