Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/07/2023

PROMOTER

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη KΕΝΤΡΙΚΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μια από τις πιο δυναμικά αναπτυσσόμενες εταιρίες παροχής υπηρεσιών, λόγω ανάπτυξης της εμπορικής της δραστηριότητας , αναζητά στελέχη για άμεσο ξεκίνημα .Η θέση αφορά το τμήμα Sales.

Εάν σας αρέσει η επικοινωνία με πελάτες, τόσο εντός όσο και εκτός Διαδικτύου, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε. Για να επιτύχετε ως Brand Ambassador, θα πρέπει να συμμετέχετε σε εμπορικές εκθέσεις και εκδηλώσεις για την προβολή της εταιρείας μας.

Ουσιαστικά, θα πρέπει να είστε σε θέση να αυξήσετε την αναγνωρισιμότητα της εμπορικής επωνυμίας του πελάτη μας και να δημιουργείτε νέες ευκαιρίες πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας
  • Επαγγελματική συμπεριφορά
  • Εξωστρεφής, φιλική προσωπικότητα και επιθυμία γνωριμίας νέων ανθρώπων
  • Η εμπειρία στις λιανικές πωλήσεις θεωρείται επιπλέον προσόν
  • Επιθυμητό Πτυχίο BSc στο Μάρκετινγκ ή σε σχετικό πεδίο

Αρμοδιότητες:
  • Συμμετοχή σε εμπορικές εκθέσεις ως εκπρόσωπος της εταιρείας μας
  • Δικτύωση και δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με δυνητικούς πελάτες
  • Ενδελεχής κατανόηση των προϊόντων και υπηρεσιών μας, ώστε να είναι δυνατή η ενημέρωση δυνητικών πελατών
  • Χρήση τεχνικών μάρκετινγκ προφορικής διάδοσης, όπως σύσταση της εταιρείας μας σε φίλους
  • Παροχή υποστήριξης στη διοργάνωση εκδηλώσεων μάρκετινγκ
  • Παρακολούθηση προτιμήσεων των πελατών και υποβολή ιδεών διαφήμισης και τοποθέτησης
  • Παροχή ανατροφοδότησης στο Τμήμα Μάρκετινγκ και στο Τμήμα Προϊόντων αναφορικά με αιτήματα πελατών
  • Παρακολούθηση και αναφορά δραστηριοτήτων μάρκετινγκ των ανταγωνιστών

Παροχές

  • Άμεση πρόσληψη στην εταιρεία κατόπιν επιτυχούς συνέντευξης 2 φάσεων
  • Άμεσο και ικανοποιητικό εισόδημα
  • Αναγνωρισμένη προϋπηρεσία στο χώρο του μάρκετινγκ
  • Ανέλιξη στον τομέα
  • Εκπαίδευση με αναγνωρισμένες πιστοποιήσεις