Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/12/2021

Τεχνικός Αξιολόγησης Αιολικών Πάρκων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η RESINVEST, πρωτοπόρα εταιρεία στον κλάδο της Ενέργειας, ενδιαφέρεται να προσλάβει έμπειρο στέλεχος στον τομέα των ΑΠΕ για τα γραφεία στην Αθήνα. Η εταιρεία ειδικεύεται στην Ανάπτυξη και Αδειοδότηση, Μελέτες-Προμήθεια-Κατασκευή (EPC), Λειτουργία και Συντήρηση των έργων ΑΠΕ, καθώς και στον τομέα της Εξοικονόμησης Ενέργειας και αναπτύσσει συνεχώς το χαρτοφυλάκιο της.

Αρμοδιότητες:
  • Χωροθέτηση Αιολικών Σταθμών – Επιτόπιες επισκέψεις
  • Ανάλυση Μετρήσεων Αιολικού Δυναμικού (Πρωτογενή δεδομένα κλπ.)
  • Εκτίμηση μακροχρόνιας συμπεριφοράς Ανέμου
  • Μελέτη καταλληλόλητας ΑΓ
  • Εκτέλεση Ενεργειακών Υπολογισμών για διαφόρους τύπους μηχανών ΑΓ & Συγκριτική Επιλογή
  • Υλοποίηση νέου μετρητικού προγράμματος

Απαραίτητα Προσόντα

Τυπικά προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ – Φυσικός ή Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Πολυτεχνικής Σχολής
  • Μεταπτυχιακό σε σπουδές του κλάδου θα εκτιμηθεί
  • Γνώσεις Ορεογραφίας
  • Γνώσεις Μοντέλων προγραμμάτων(WindRose, WASP, WindPro, CFD)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη εταιρεία ΑΠΕ ή Ενέργειας 8- 10 έτη
  • Μέλος του ΤΕΕ απαραίτητα
  • Πολύ καλή γνώση των αγγλικών

Άλλες δυνατότητες:

  • Άνεση για ταξίδια
  • Επικοινωνία

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον