Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/04/2024

Υπάλληλος Customer Service για Εταιρεία Διεθνών Μεταφορών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Για λογαριασμό πελάτη μας επιθυμούμε να καλύψουμε τη θέση:

Υπάλληλος Customer Service
Με έδρα τη Θεσσαλονίκη (Καλοχώρι) | Κωδικός Θέσης: CMS - 0124

Γενικά για τη θέση​

Ο πελάτης μας είναι εταιρεία Διεθνών Μεταφορών με εστίαση στις οδικές μεταφορές σε τροχιά ανάπτυξης και αναζητά ένα άτομο που θα ασχοληθεί με το συντονισμό του μεταφορικού έργου (εισαγωγές και εξαγωγές) και την επικοινωνία με τους εταιρικούς πελάτες για την καλύτερη εξυπηρέτησή τους.

Κύριες Αρμοδιότητες
  • Εξυπηρέτηση κλήσεων πελατών και διαχείριση των αιτημάτων τους
  • Προετοιμασία σχετικών συνοδευτικών εγγράφων
  • Διασφάλιση και παρακολούθηση της ορθής εκτέλεσης του μεταφορικού έργου
  • Παρακολούθηση σχετικών δεικτών και προετοιμασία σχετικών αναφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε μεταφορική εταιρεία (οδική μεταφορά) ή σε οργανωμένο τμήμα Logistics
  • Γνώση διαδικασιών και εγγράφων για εισαγωγές και εξαγωγές
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Πολύ καλές δεξιότητες επικοινωνίας και οργάνωσης χρόνου
  • Πελατοκεντρική αντίληψη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές, ανάλογα με την εμπειρία του κατάλληλου υποψηφίου
  • Παρέχεται μοντέρνο περιβάλλον εργασίας με προοπτικές εξέλιξης και επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ωράριο: Δευτέρα - Παρασκευή, 09:00 - 17:30 (περιλαμβάνει ημίωρο διάλειμμα)

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.