Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/03/2021

Σύμβουλος Διαχείρισης Αναπτυξιακών Προγραμμάτων ΕΣΠΑ

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η VK PREMIUM BUSINESS CONSULTANTS, δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία συμβούλων επιχειρήσεων, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα για full -time απασχόληση Σύμβουλο Διαχείρισης Αναπτυξιακών Προγραμμάτων ΕΣΠΑ.

Αρμοδιότητες:

  • Σύνταξη, υποβολή & διαχείριση συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων (Αναπτυξιακό Νόμο, ΕΣΠΑ κλπ.)
  • Επικοινωνία με λογιστήρια εταιρειών για τη συλλογή και επεξεργασία & διαχείριση στοιχείων εταιρειών-πελατών (λογιστικών, φοροτεχνικών, μισθοδοσίας)
  • Οργάνωση και συντονισμός εργασιών λογιστηρίων εταιρειών, προδιαγραφών προγραμμάτων & αρμόδιων υπηρεσιών με στόχο την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος και την ολοκλήρωση των έργων
  • Συμμετοχή στη σύνταξη και παρακολούθηση του ετήσιου προϋπολογισμού και των χρηματοοικονομικών αναφορών εισροών και εκροών
  • Παρακολούθηση της καθημερινής ροής πληροφοριών και βελτίωση της αποτελεσματικότητας των διαδικασιών
  • Επικοινωνία με τράπεζες και δημόσιες αρχές, όπου απαιτείται

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ (μεταπτυχιακός τίτλος επιθυμητός)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε θέση λογιστηρίου
  • Προϋπηρεσία σε συμβουλευτική εταιρεία και γνώση προγραμμάτων ΕΣΠΑ θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση του κυκλώματος λογιστικών & φορολογικών εργασιών για διπλογραφικά & απλογραφικά βιβλία
  • Οργανωτικές & επικοινωνιακές ικανότητες, μεθοδική σκέψη, προσοχή στη λεπτομέρεια και ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου και στενά χρονικά περιθώρια
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Microsoft Office (Word, Excel, κλπ) και ΠΣΚΕ (ιδανικά)

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας