Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Βοηθός Λογιστή - Credit control

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Βιομηχανία κατασκευής ειδών εξοικονόμησης ενέργειας ζητά Βοηθό Λογιστή - Credit control για την πόλη της Θεσσαλονίκης.

Ο Κάτοχος αυτής της θέσης έχει ως σκοπό  τον οικονομικό έλεγχο-προγραμματισμό-επικοινωνία-διαχείριση πιστωτών και απαιτήσεων της εταιρείας, τη μηχανογραφική διαχείριση, ενημέρωση και καταχώρηση στο εμπορικό πρόγραμμα της εταιρείας softone.

Βασικά καθήκοντα:

  • Προγραμματισμός πληρωμών (επικοινωνία, διαχείριση, ενημέρωση)
  • Προγραμματισμός εισπράξεων (επικοινωνία, διαχείριση, ενημέρωση)
  • Cash flow πλάνο
  • Σύνταξη  τιμοκαταλόγων, εμπορική διαχείριση, ενημέρωση, καταχώρηση
  • Πιστωτικοί έλεγχοι
  • Έλεγχος τήρησης διαδικασιών
  • Συγκέντρωση, έλεγχος - διαχείριση εγγράφων πριν την καταχώρηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολυετής προϋπηρεσία σε εταιρείες με παραγωγικές μονάδες