Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2024

Υπεύθυνος Ποιότητας Κλινικής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

O Όμιλος Euromedica, ένας από τους μεγαλύτερους ομίλους Υγείας στην Ελλάδα με υπηρεσίες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας περίθαλψης μέσω εκτενούς δικτύου σε όλη την Ελλάδα (Διαγνωστικά Κέντρα, Ιδιωτικές Κλινικές, Μονάδες Τεχνητού Νεφρού και Κέντρα Αποκατάστασης) ενδιαφέρεται να προσλάβει για τη στελέχωση Κλινικής, Μέλος του Ομίλου στην Θεσσαλονίκη:

Υπεύθυνο Ποιότητας Κλινικής

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση Εσωτερικών Ελεγχόμενων Εγγράφων
  • Συμμόρφωση Κλινικής με τις απαιτήσεις του Συστήματος Ποιότητας όπως αυτές απορρέουν από τις Πολιτικές του Ομίλου EUROMEDICA, τα διεθνή πρότυπα και τις διεθνώς αποδεκτές κατευθυντήριες οδηγίες
  • Διενέργεια Εσωτερικών Επιθεωρήσεων στην Κλινική ευθύνης του, αλλά και σε άλλες Κλινικές του Ομίλου
  • Διαχείριση Ικανοποίησης Ασθενών και Παραπόνων Ασθενών
  • Παρακολούθηση δεικτών ποιότητας
  • Σύνταξη Αναφορών σχετικά με την επίδοση του Συστήματος Ποιότητας της Κλινικής και ενημέρωση της Ανώτατης Διοίκησης
  • Συμμετοχή σε έργα βελτιστοποίησης των διαδικασιών στην Κλινική ευθύνης του
  • Συμμετοχή σε έργα βελτίωσης ποιότητας που διαχειρίζεται η Επιτελική Διεύθυνση Ποιοτικού Ελέγχου και Διαδικασιών Ομίλου
  • Επικοινωνία με Φορείς Πιστοποίησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε θέση Υπευθύνου Ποιότητας στον τομέα παροχής υπηρεσιών υγείας, ξενοδοχειακό τομέα, κ.λ.π.
  • Απαραίτητη γνώση συστημάτων ποιότητας (ISO 9001, ISO 15224, ISO 15189, TEMOS, JCI)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Οργανωτικές και ελεγκτικές ικανότητες
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και η δυνατότητα λήψης αποφάσεων είναι απαραίτητα στοιχεία πλήρωσης της συγκεκριμένης θέσης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψήφιους

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πολύ καλό και σταθερό εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικές αμοιβές αναλόγως εμπειρίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης