Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/01/2018

Υπάλληλος Τιμολόγησης (Θεσσαλονίκη)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον χώρο του τρόφιμου, αναζητά ένα (1) δυναμικό άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

·      Διαχείριση τιμολογήσεων και παραγγελιοληψίας

·      Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου και εξυπηρέτηση πελατών

·      Κοστολόγηση

·      Συμμετοχή σε λογιστικές εργασίες (Φ.Π.Α., μισθοδοσία κ.α.)

·      Διαχείριση εισαγωγών και εξαγωγών

Απαραίτητα Προσόντα

·      Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης

·      Προϋπηρεσία τουλάχιστον δυο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε βιομηχανία ή παραγωγική εταιρία

·      Απαραίτητες οι γνώσεις λογιστικής

·      Απαραίτητη η γνώση  λογιστικού προγράμματος ERP, ιδανικά SEN Singular

·      Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορική και γραπτή επικοινωνία

·      Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

·      Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα η γνώση Σλαβικής γλώσσας

·      Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης και ευελιξίας

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας