Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/08/2019

Υπάλληλοι Γραφείου Κίνησης (Έδρα Καβάλα)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΒΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εταιρείας που δραστηριοποιείται στον κλάδο του τροφίμου, αναζητά δύο (2) άτομα για τη στελέχωση των παρακάτω θέσεων:

Περιγραφή Θέσης
• Διαχείριση και διεκπεραίωση καθημερινών εργασιών back office, όπως παραγγελίες, τιμολογήσεις, παραλαβές και επιστροφές
• Άμεση συνεργασία και επικοινωνία με την ομάδα του γραφείου κίνησης
• Έκδοση παραστατικών και τιμολόγησης
• Τακτική επικοινωνία και έλεγχος των πρακτορείων διανομής
• Εξυπηρέτηση πελατών και διαχείριση παραπόνων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ, ιδανικά Οικονομικής κατεύθυνσης
• Δύο (2) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Καλή γνώση λογιστικής και μηχανογράφησης
• Γνώση συστημάτων και διαδικασιών logistics
• Επιθυμητή η γνώση δρομολόγησης και διαδικασιών εξαγωγών
• Αναλυτικές και οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Δυναμικό και ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας