Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

BACK OFFICE SALES ADMINISTRATOR

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μεγάλη εταιρεία πελάτης μας, με πολυετή δυναμική παρουσία στον τομέα της διανομής τροφίμων στην Ευρωπαϊκή Ένωση, επιθυμεί να προσλάβει Υπάλληλο Γραμματειακής Υποστήριξης και Εξυπηρέτησης (Back Office Sales Administrator) για τα γραφεία της στα Βόρεια προάστια.

Καθήκοντα Θέσης

• Προετοιμασία και υποβολή προσφορών στους πελάτες στο εξωτερικό
• Επεξεργασία παραγγελιών και δελτίων αποστολής
• Προετοιμασία και αποστολή των τιμολογίων σε συνεργασία με το λογιστήριο
• Υποστήριξη στις Πωλήσεις
• Τακτική χρήση του ERP
• Ηλεκτρονική αλληλογραφία και επικοινωνία με τους πελάτες σχετικά με τις παραγγελίες τους

Απαραίτητα Προσόντα

• Αριστη γνώση της Γερμανικής Γλώσσας (Γραπτά & Προφορικά)
• Κατοχος Πτυχίου ΑΕ/ΤΕΙ/Ιδ.Σχολής
• Προϋπηρεσία 2-3 έτη σε Γραμματειακή Υποστήριξη Πωλήσεων.
• Ευχάριστη και Δυναμική Προσωπικότητα
• Εργατικότητα, συνέπεια, επαγγελματισμός, ομαδικό πνεύμα
• Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
• Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office, Internet
• Εμπειρία σε χρήση ERP προγραμμάτων όπως SoftOne θα εκτιμηθεί

Παροχές

• Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
• Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
• Σύμβαση αορίστου χρόνου
• Ανταγωνιστικό μισθό.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.