Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/04/2024

Υπάλληλος Υποδοχής - Receptionist

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΠΑΛΙ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ | ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο BALI STAR στο Μπαλί Ρεθύμνου Κρήτης επιθυμεί να προσλάβει Υπάλληλο Υποδοχής - Receptionist για την καλοκαιρινή σεζόν και συγκεκριμένα για εργασία από τον Μαιο έως και τον Οκτώβριο.

Αρμοδιότητες:
  • Ευθύνη επικοινωνίας με τους πελάτες, από την άφιξη έως & την αναχώρηση τους
  • Παροχή πληροφοριών & εξυπηρέτηση αναγκών που σχετίζονται με τη διαμονή
  • Λήψη μέτρων για την ασφάλεια των πελατών & των προσωπικών τους αντικειμένων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας - Γνώση 2ης ξένης γλώσσας(Γαλλικα-Γερμανικά) θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Χειρισμός Η/Υ & γνώση ξενοδοχειακού λογισμικού
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας & επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα προσαρμογής & απόδοσης σε απαιτητικές καταστάσεις
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία.

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • 6μηνη εποχική εργασία πλήρους απασχόλησης έως τέλος Οκτωβρίου
  • Bonus
  • Διαμονή
  • Διατροφή

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.