Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2024

Recruiter

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΤΑΥΡΟΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Προγραμματισμός και υλοποίηση διαδικτυακών συνεντεύξεων για την άμεση και αποτελεσματική προσέλκυση, επιλογή και πρόσληψη των κατάλληλων υποψηφίων για θέσεις εργασίας.

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Συγκέντρωση εγκεκριμένων αιτημάτων κάλυψης κενών θέσεων
  • Τηλεφωνική επικοινωνία για προγραμματισμό συνεντεύξεων
  • Διεξαγωγή διαδικτυακών συνεντεύξεων
  • Ενημέρωση / διατήρηση αρχείου πορείας κάλυψης κενών θέσεων σε καθημερινή βάση
  • Δημιουργία βάσης υποψηφίων για τη κάλυψη μελλοντικών αναγκών
  • Διαχείριση της database βιογραφικών (παραλαβή αιτήσεων, ηλεκτρονική καταχώρηση, αξιολόγηση βιογραφικών)
  • Διεξαγωγή exit interviews εργαζομένων, επεξεργασία πληροφοριών και προτάσεις προς βελτίωση των εταιρικών διαδικασιών στα πλαίσια της λειτουργίας του τμήματος HR
  • Συμμετοχή σε διάφορα projects τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία σε τομέα πωλήσεων/ τηλεφωνικού κέντρου
  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ /ΤΕΙ (Διοίκησης επιχειρήσεων, HR κλπ)
  • Επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εργασιακή εμπειρία 1 έτους σε τμήμα ανθρώπινου δυναμικού
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ-MS Office
  • Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Άριστη ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα να λειτουργεί ομαδικά και να συνεργάζεται με τους συναδέλφους του