Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/3/2024

Γκρουμ - CRETE

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 22 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του στην Κρήτη:

Περιοχή: Κρήτη
Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης
Ref: HO / GROOM

Σκοπός

Ως Γκρουμ στο χώρο της υποδοχής (reception) θα παρέχετε σύμφωνα με τα πρότυπα του Ομίλου υπηρεσίες εξυπηρέτησης των φιλοξενούμενων καθόλη τη διάρκεια της παρουσίας τους, δηλαδή κατά την άφιξη, διαμονή και αναχώρηση τους.

Αρμοδιότητες

  • Μεταφέρει αποσκευές κατά την άφιξη ή/και την αναχώρηση από και προς το δωμάτιο τους σε συνεννόηση με την υποδοχή
  • Συνοδεύει φιλοξενουμένους κατά την άφιξη ή/και την αναχώρηση από και προς το δωμάτιο τους σε συνεννόηση με την υποδοχή
  • Μεταφέρει μηνύματα ή/και ενημερώσεις από και προς τα δωμάτια φιλοξενουμένων σε συνεννόηση με την υποδοχή
  • Επιμελείται της φύλαξης των αποσκευών στο χώρο αποθήκευσης αποσκευών την ημέρα της αναχώρησης των φιλοξενουμένων
  • Επικοινωνεί με την υποδοχή για διευκόλυνση και επίλυση προβλημάτων
  • Τακτοποιεί και διατηρεί καθαρό των χώρο εργασίας του
  • Επικοινωνεί με τον άμεσο προϊστάμενο για τυχόν προβλήματα
  • Παρέχει υπηρεσίες σύμφωνα με τα πρότυπα του Ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουριστική εκπαίδευση θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε 2+ έτη σε αντίστοιχο τμήμα, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά)
  • Ομαδικό πνεύμα και ενθουσιασμό για το αντικείμενο
  • Προσαρμοστικότητά και αντοχή στην πίεση

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Προσαρμοστικότητα
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα

Παροχές

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μεταβλητό Bonus επίτευξης μηνιαίων στόχων.
  • Εργασία σε έναν οικογενειακό όμιλο με ανθρωποκεντρική προσέγγιση και σεβασμό προς το περιβάλλον και την κοινωνία.
  • Διαρκή & εξατομικευμένη εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή με συγκατοίκηση
  • Πλήρης Διατροφή

Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακά-τω link :