Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/11/2018

Warehouse Manager

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ανώνυμη εταιρεία με έδρα τα Νότια Προάστια Αττικής, αναζητά υποψήφιο για τη θέση του Warehouse Manager.

Κύριες αρμοδιότητες :

  • Υπεύθυνος των αποθεμάτων της αποθήκης, έλεγχος και απογραφή αποθεμάτων και διαχείριση των χώρων αποθήκευσης
  • Υπεύθυνος για τις παραλαβές των προϊόντων (εσωτερικού – εξωτερικού) , έλεγχος και καταχώρηση τους στο ERP
  • Παρακολούθηση παραγγελιών (εσωτερικού και εξωτερικού) μέσω ΕRP: σωστή προετοιμασία (picking – packing παλετοποίηση)
  • Επικοινωνία με μεταφορικές εταιρείες για κόστος και δρομολόγηση των φορτώσεων
  • Τήρηση μηχανογραφημένης αποθήκης (έκδοση παραστατικών, επιστροφές σε προμηθευτές , ενδοδιακινήσεις , συναρμολογήσεις ειδών)
  • Δρομολόγηση, διακίνηση & συντήρηση των μεταφορικών μέσων της εταιρείας, των παραγγελιών και των εξωτερικών εργασιών
  • Παραλαβές και αποστολές των υλικών προς επισκευή  σε πελάτες
  • Αναφορές για παραλαβές, αποστολές, έλεγχος ποσοτήτων αποθήκης (desirable & safety stock) για παραγγελίες
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων  για την προετοιμασία και αποστολή των παραγγελιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 2-5 ετών σε ανάλογη θέση σε αποθήκη μεγάλης εταιρείας, κατά προτίμηση σε εταιρεία συστημάτων ασφαλείας, πληροφορικής ή ηλεκτρολογικού υλικού
  • Πολύ καλή γνώση  χειρισμού ΕRP κατά προτίμηση Entersoft
  • Καλή γνώση αγγλικών, επιπέδου τουλάχιστον FCE (Lower)
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ επιθυμητό με κατεύθυνση logistics
  • Προσηνής και ταυτόχρονα ηγετικός και υπεύθυνος χαρακτήρας
  • Συνεπής, οργανωτικός με ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας.

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης

Οι ενδιαφερόμενοι που ανταποκρίνονται στην αγγελία, συναινούν στη διατήρηση του βιογραφικού τους στη βάση δεδομένων μας για λόγους στελέχωσης θέσεων εργασίας.

Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψήφιους που πληρούν τις απαιτήσεις της συγκεκριμένης θέσης όπως περιγράφονται στην αγγελία.