Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
07/04/2024

Τεχνικός Συστημάτων Παρακολούθησης (VS 04/2024)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΓΕΡΑΚΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η LEXIS Πληροφορική Α.Ε., με εξειδίκευση στις Τηλεπικοινωνίες και την Ασφάλεια Δικτύων από το 1986, ζητά να προσλάβει άμεσα Τεχνικό Συστημάτων Παρακολούθησης για τα κεντρικά της γραφεία στο Γέρακα Αττικής.

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή επικοινωνία με τους υπάρχοντες πελάτες για επίλυση τεχνικών προβλημάτων
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση του προτεινόμενου εξοπλισμού/λύσης
  • Έλεγχος και επισκευή των προϊόντων
  • Επικοινωνία με τους κατασκευαστές

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ή ανάλογης σχολής στον Τεχνολογικό κλάδο
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε φυσική εγκατάσταση / παραμετροποίηση συστημάτων απομακρυσμένης παρακολούθησης (Κάμερες & Video Analytics)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών για επικοινωνία με τους κατασκευαστές

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και επαγγελματική προσέγγιση
  • Ικανότητα διαχείρισης σύνθετων τεχνικών προβλημάτων
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου/μηχανής
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψήφιους)

Παροχές

Προσφέρουμε:

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Διαρκείς εκπαιδεύσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Εργασία σε ένα μοντέρνο, ευχάριστο και διαρκώς εξελισσόμενο περιβάλλον

Όλες οι αιτήσεις/συνεντεύξεις θα είναι άκρως εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.