Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

Υπεύθυνος / Υπεύθυνη Πωλήσεων

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΟΛΥΜΒΑΡΙ ΚΙΣΣΑΜΟΥ | ΧΑΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ΔΟΜΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ ΜΟΝ ΕΠΕ, 30 χρόνια στον κλάδο του εμπορίου οικοδομικών υλικών, χρωμάτων, μονωτικών, εργαλείων κτλπ, αναζητά άτομο να αναλάβει την θέση του υπεύθυνου πωλήσεων στο κατάστημα του Κολυμβαρίου, Χανίων.

Περιγραφή θέσης:
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου και διαχείριση υπάρχοντος
  • Συντονισμός των διαδικασιών πώλησης με σκοπό τη βέλτιστη  εμπειρία του πελάτη
  • Κατανόηση των αναγκών των πελατών
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραγγελιών προμυθευτών
  • Παρουσίαση και προώθηση των προιόντων της εταιρίας
  • Παροχή συνεχούς πληροφόρησης στο εμπορικό τμήμα σε σχέση με τον ανταγωνισμό και τις συνθήκες της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3 έτη εμπειρία στον χώρο των πωλήσεων
  • Επιθυμητή Προϋπηρεσία σε πώληση οικοδομικών υλικών/χρωμάτων, μονώσεων κ.τ.λ.
  • Οργανωτικότητα, Μεθοδικότητα, Συνέπεια και Ομαδικότητα
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Καλή χρήση Η/Υ
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης Β' κατηγορίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)
  • Γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός + μπόνους επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Συνεχή εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξη
  • Δωρεάν παρακολούθηση σεμιναρίων