Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/04/2024

Inside Sales

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η DigiDocX είναι μία εμπορική εταιρία η οποία δραστηριοποιείται στον τομέα της Σύγχρονης Τεχνολογίας. Συνιστά τον επίσημο αντιπρόσωπο της Xerox Hellas για την Κεντρική & Δυτική Μακεδονία. Κύρια δραστηριότητα της αποτελεί η αντιπροσώπευση, αγορά πώληση και εκμίσθωση των προϊόντων της Xerox Hellas που αφορούν σε μηχανήματα, συστήματα, λύσεις και υπηρεσίες παραγωγής και διαχείρισης εγγράφων, ενώ ταυτόχρονα εμπορεύεται και laptops, computers και accessories της Dell ως επίσημος συνεργάτης της.

Αρμοδιότητες Θέσης (Inside Sales)

  • H διατήρηση και  η επέκταση του πελατολογίου, με σκοπό την επίτευξη των στόχων πωλήσεων, σύμφωνα με την εμπορική στρατηγική της εταιρίας.
  • Η παραλαβή / αποστολή προϊόντων.
  • Η διεκπεραίωση και η τιμολόγηση των παραγγελιών (Epsilon Smart).
  • Η προσήλωση στους στόχους που έχουν τεθεί από τον επικεφαλής του τμήματος πωλήσεων
  • Η καλή επικοινωνία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας
  • Η τήρηση αρχείων και κλήσεων προς τους πελάτες της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε πωλήσεις κατά προτίμηση σε κλάδους όπως: Τεχνολογίας και Παροχής Υπηρεσιών Τεχνολογίας
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες τηλεφωνικά ή με χρήση σύγχρονων εργαλείων (π.χ. MS Teams)
  • Πολύ καλή γνώση-χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ (Office 365)

Επιθυμητά πρόσθετα προσόντα:

  • Εξοικείωση με την τεχνολογία και advanced γνώσεις Η/Υ
  • Πιστοποίηση χρήσης Η/Υ
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ

Παροχές

  • Νόμιμος Βασικός Μισθός
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό Τηλέφωνο
  • Συνεχές πρόγραμμα εκπαίδευσης από την Xerox
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης (carrier path)
  • Εταιρικό laptop.
  • Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Μόνιμος

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.