Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/05/2021

Digital Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΣΥΝΔΙΚΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

ΑΝ ο κόσμος του internet είναι το φυσικό σου περιβάλλον. ΑΝ τα social media σου θυμίζουν παιδική χαρά. ΑΝ είσαι ένας omnichannel τύπος. Αν ο δείκτης λανθάνουσας αναστολής σου, είναι σε δημιουργικά επίπεδα... Τ Ο Τ Ε συνέχισε να διαβάζεις τις παρακάτω γραμμές σίγουρα σε ενδιαφέρουν.

Στη SHARE socia agency δεν ανεβάζουμε postάκια με έξυπνα στιχάκια. Δημιουργούμε αληθινές σχέσεις μεταξύ ανρθώπων & ανθρώπων των επιχειρήσεων, μέσα από βέλτιστες πρακτικές εκμεταλλευόμενοι όλα τα εργαλεία του σύγχρονου marketing. Μήπως η ανοιχτή μας θέση σου ανήκει;

Αρμοδιότητες:
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας για την επίτευξη του βέλτιστου αποτελέσματος
  • Δημιουργία & Προγραμματισμός social media περιεχομένου
  • Επικοινωνία με τον πελάτη για τη δημιουργία στρατηγικής προβολής σε online περιβάλλον
  • Δημιουργία Social & Google campaigns
  • Καθημερινή παρακολούθηση των διαφημιστικών ενεργειών
  • Ανάλυση Campaigns & προτάσεις βελτιστοποίησης
  • Διαχείριση eshop _ ανανέωση περιεχομένου
  • Κειμενογραφία για διαφημίσεις
  • Προτάσεις για τη βελτίωση της απόδοσης των πωλήσεων & τον εντοπισμό ευκαιριών ανάπτυξης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ Marketing, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Digital Marketing, ή συναφούς αντικειμένου
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία, σε αντίστοιχη θέση. / Σε περίπτωση που είσαι από αυτούς που δεν έχουν ωστόσο θα στείλουν μήνυμα (γιατί ωχ αδερφέ δεν γίνεται να έχουμε όλοι εμπειρία κάποιος πρέπει να μας τη δώσει) ευελπιστούμε να είσαι από αυτούς που η τόλμη τους αξίζει προσοχής!
  • Άριστη γνώση των social media networks _ facebook busines suite
  • Performance marketing _ Social & Google Ads
  • Εμπειρία σε διαχείριση eshop
  • Άριστη γνώση ελληνικών
  • Γνώση αγγλικών
  • Ευχέρεια γραπτού λόγου (ελληνικά & αγγλικά)

Θα εκτιμηθούν επιπρόσθετα:

  • Google Certifications
  • Facebook Blueprint
  • Σεμινάρια/εκπαίδευση πάνω στο Digital Marketing

Παροχές

  • Μισθός αντάξιος των προσόντων & φυσικά των παραπάνω απαιτήσεων.
  • Ετήσιο ομαδικό bonus, επίτευξεις στόχων
  • Δημιουργικό περιβάλλον
  • Breakfast meal & Coffee