Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/08/2022

Μηχανολόγος Μηχανικός - Βιομηχανικός Σχεδιαστής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙΠΕΘ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με έδρα την Βιομηχανική Περιοχή της Σίνδου που δραστηριοποιείται στον χώρο της παραγωγής αρχιτεκτονικών προϊόντων γυαλιού και αλουμινίου, ζητά να προσλάβει Μηχανολόγο Μηχανικό (RnD Engineer) ή Βιομηχανικό Σχεδιαστή για την στελέχωση του τμήματος RnD.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και προώθηση των εβδομαδιαίων εντολών παραγωγής
  • Δημιουργία κατασκευαστικών σχεδίων (ΒΟΜ και exploded views) και σχεδίων συναρμολόγησης
  • Δημιουργία τεχνικών φακέλων και υλικού μάρκεντινγκ σε συνεργασία με το τμήμα Marketing
  • Βελτίωση προϊόντων σε συνεργασία με το τμήμα Προμηθειών
  • Ανάπτυξη νέων προϊόντων και εξασφάλιση της δυνατότητας κατασκευής τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχείο Μηχανολογίας (ΑΤΕΙ/ΑΕΙ) ή συναφούς ειδικότητας
  • Άριστη γνώση Autocad (2D λογισμικού)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Θα συνεκτιμηθεί η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση και η γνώση Solidworks.

Παροχές

  • Μισθός ανάλογος των προσόντων
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης, συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο επαγγελματικό περιβάλλον