Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/11/2022

Team Supervisor for Brand Ambassador’s (BAs) -Υπεύθυνος Ομάδας Προωθητριών (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας πολυεθνικής εταιρείας στον τομέα των καπνικών προϊόντων, αναζητά δυναμικά άτομα για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης με έδρα τη Θεσσαλονίκη:

Team Supervisor for Brand Ambassador’s (BAs)
Υπεύθυνος Ομάδας Προωθητριών (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης:
• Συντονίζει, καθοδηγεί και εμπνέει τα μέλη της ομάδας των προωθητριών (Brand Ambasssadors) στη γεωγραφική περιοχή ευθύνης του/της βάσει του προγράμματος trade marketing & της στρατηγικής της εταιρείας
• Πραγματοποιεί καθημερινές επισκέψεις στα σημεία πώλησης με στόχο τη διασφάλιση της τήρησης του πλάνου εργασιών της ομάδας
• Διαχειρίζεται και επιλύει προβλήματα που προκύπτουν με στόχο την ποιοτική απόδοση της ομάδας
• Οργανώνει την ομαλή ροή των εργασιών και διασφαλίζει ότι η ομάδα κατανοεί τους στόχους και το πως μπορούν να επιτευχθούν
• Παρακολουθεί τον ανταγωνισμό σε επίπεδο ενεργειών στα σημεία πώλησης & παρέχει τη σχετική πληροφόρηση στην εταιρεία των καπνικών προϊόντων
• Είναι υπεύθυνος/-η για την ομαλή ένταξη και εκπαίδευση των νέων μελών της ομάδας με σκοπό την καλύτερη κατανόηση του ρόλου εργασίας και των στόχων
• Διαχειρίζεται σε μηνιαία βάση τις αρμοδιότητες εντός αποθήκης (διαχείριση stock προϊόντος, προωθητικών υλικών, κ.α)
• Αναζητά & προτείνει ιδέες και διορθωτικές ενέργειες με σκοπό την βελτίωση των διαδικασιών
• Συντάσσει καθημερινές αναφορές (reports) σχετικά με τους στόχους της ομάδας

Απαραίτητα Προσόντα

• Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οποιαδήποτε κατεύθυνσης
• Δύο (2) – τρία (3) έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
• Αποδεδειγμένη εμπειρία σε διαχείριση ομάδας
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Κάτοχος διπλώματος οδήγησης ΙΧ
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας & παρουσίασης
• Ομαδικό πνεύμα, ευελιξία, υπευθυνότητα
• Ευχέρεια συχνών μετακινήσεων εκτός νομού Θεσσαλονίκης

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθός+bonus+ διατακτικές σίτισης)
• Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο, tablet
• Δυναμικό & φιλικό περιβάλλον εργασίας