Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2024

Υπάλληλος Πλυντηρίων / Laundry

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το 4* Poseidon Hotel Sea Resort είναι ένα all-inclusive παραθεριστικό θέρετρο που βρίσκεται σε μια ήσυχη και ιδιαίτερου φυσικού κάλους τοποθεσία, κοντά στον Ν. Μαρμαρά, Χαλκιδικής. Η ομάδα μας λαμβάνει πολύ σοβαρά υπόψη της την φιλοξενία και στοχεύει στην παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών, με έμφαση στην λεπτομέρεια.

Αναζητούμε για την καλοκαιρινή σαιζόν 2024

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΛΥΝΤΗΡΙΩΝ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Καθήκοντα

  • Υπεύθυνος για την άριστη φροντίδα και καθαρισμό του ιματισμού του ξενοδοχείου και των στολών του προσωπικού τηρώντας πιστά τις προβλεπόμενες διαδικασίες και πρωτόκολλα
  • Έλεγχος εισερχόμενου και εξερχόμενου ιματισμού
  • Οργάνωση και ταξινόμηση του ιματισμού ανά είδος και κατηγορία
  • Ορθή επιλογή και χρήση των ανάλογων κατά περίπτωση απορρυπαντικών και χημικών
  • Ορθή και σύμφωνη με τις οδηγίες χρήση του εξοπλισμού των πλυντηρίων με σκοπό την ασφαλή και εύρυθμη λειτουργία τους
  • Έγκαιρη αναφορά βλαβών ή τυχόν προβλημάτων στην Προϊσταμένη Ορόφων με σκοπό την άμεση αποκατάσταση τους
  • Οργάνωση και καθαριότητα της Λινοθήκης
  • Τήρηση των κανόνων Εσωτερικής Λειτουργίας και υγιεινής και ασφάλειας
  • Διατήρηση επαγγελματικής εμφάνισης και προσωπικής φροντίδας και υγιεινής
  • Συνεργασία με την Προϊσταμένη και το τμήμα Συντήρησης για την άρτια παροχή υπηρεσίας προς τους επισκέπτες μας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε 4* ή 5* ξενοδοχεία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Επιμέλεια, παρατηρητικότητα και προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητα, ευγένεια, σεβασμός, προθυμία
  • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης
  • Ικανότητα και ανταπόκριση σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με σεβασμό στις ανάγκες των ανθρώπων της.
  • Εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών, ανάλογο των προσόντων με όλες τις νόμιμες προϋποθέσεις
  • Δωρεάν διαμονή & πλήρης διατροφή
  • Δωρεάν παροχή wifi
  • Εποχική απασχόληση με δυνατότητα μακροχρόνιας συνεργασίας και εξέλιξης
* Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπισθούν με απόλυτη εχεμύθεια.
* Παρακαλούμε μαζί με το βιογραφικό να στείλετε πρόσφατη φωτογραφία
* Λόγω μεγάλου αριθμού βιογραφικών επικοινωνία θα γίνει μόνο με όσους θα επιλεγούν για συνέντευξη