Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/04/2024

Υπάλληλος Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών Εμπορίας - Back Office

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Optimal HR Group, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρείας εμπορίας πετρελαιοειδών προϊόντων, αναζητά Υπάλληλο Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών Εμπορίας (Back Office) στη περιοχή του Αμαρουσίου.

Σκοπός της θέσης:

Ο Υπάλληλος Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών Εμπορίας προγραμματίζει, συντονίζει και υλοποιεί τις απαιτούμενες εργασίες, ώστε να παρέχεται υψηλό επίπεδο εξυπηρέτησης προς τους πελάτες εντός & εκτός της εταιρίας σε όλους τους τομείς ευθύνης του.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση μείωσης ανοιχτών εισπράξεων
  • Συμφωνία λογαριασμών πελατών
  • Διεκπεραίωση αξιόγραφων – παρατάσεις, αντικαταστάσεις, επιστροφές (κατόπιν αιτήματος των πωλήσεων
  • Συγκέντρωση Επιστολών Επιβεβαίωσης Υπολοίπων και ενημέρωση των εμπλεκόμενων τμημάτων
  • Αποστολή στοιχείων
  • Διευθέτηση θεμάτων πελατών (συντονισμός για ταχύτερη επίλυση αιτημάτων προς αρμόδιες Διευθύνσεις)
  • One-stop-shop - Επίλυση θεμάτων πωλήσεων που αφορούν σε εσωτερική γραφειοκρατία
  • Οργάνωση & συντονισμός Επιτροπής Πρατηρίων προς Επαναλειτουργία: Συνεργασία με όλους τους εμπλεκόμενους (Δ/νσεις Πωλήσεων, Υποστήριξης Πωλήσεων, Τεχνική, Asset)
  • Ανάπτυξη και επικαιροποίηση της βάσης δεδομένων – έκδοση λίστας πρατηρίων και report – επικοινωνία με όλους τους εμπλεκόμενους
  • Έκδοση δωρο-επιταγών, δημιουργία συμβάσεων, έλεγχος πληρωμών
  • Καταχώρηση των στοιχείων των πελατών σύμφωνα με τις συμβάσεις τους στα συστήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Τεχνολογικής ή Θετικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών σε θέσεις πωλήσεων, πιστώσεων, λογιστηρίου
  • Καλή γνώση MS Office
  • SAP
  • Επαρκής γνώση Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Σταθερό ωράριο
  • Σύμβαση Αορίστου

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.