Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Τεχνικός Υποστήριξης Πληροφορικής

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Τεχνικός Υποστήριξης Πληροφορικής από την εταιρία ECS ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ στην Ηλιούπολη Αθήνας.

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Υποστήριξη χρηστών (user support)
  • Άρση βλαβών σε περιβάλλον χρήστη
  • Εγκατάσταση νέων συστημάτων και παραμετροποίηση σε επίπεδο χρήστη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ή σπουδαστής με κατεύθυνση την Πληροφορική ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Πολύ Καλή γνώση Λειτουργικών Συστημάτων MS Windows
  • Γνώση δικτύων (επιθυμητό ccna)
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας (προφορικές, γραπτές)
  • Ικανότητα επικοινωνίας στα Αγγλικά (προφορικά, γραπτά)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου ή μηχανής

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αμοιβές
  • Ασφάλιση ΙΚΑ
  • Πενθήμερη 8ωρη εργασία
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.