Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/04/2024

Β' Μάγειρας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΙΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Αναζητάμε B' Μάγειρα στο Liostasi Hotel, μέλος των Small Luxury Hotels.

Σχετικά με εμάς:

Αφήστε τον εαυτό σας να παρασυρθεί από τη ζωηρή ενέργεια του Liostasi, όπου η μαγευτική θέα στο Αιγαίο, η εξατομικευμένη εξυπηρέτηση και η βραβευμένη με χρυσό σκούφο κουζίνα του εστιατορίου Grandma’s δημιουργούν μια αξέχαστη εμπειρία. Γίνετε μέλος της δυναμικής ομάδας της κουζίνας μας, αναδείξτε το γαστρονομικό σας πάθος στο Liοstasi και εντυπωσιάστε τους ουρανίσκους των επισκεπτών με την γαστρονομική σας τέχνη.

Περιγραφή θέσης:

Αναζητούμε έναν ταλαντούχο και δημιουργικό μάγειρα για να δημιουργήσει και να παρουσιάσει ζεστά και κρύα πιάτα που θα ξεσηκώσουν τις αισθήσεις και θα αποτελέσουν την αφετηρία ενός αξέχαστου γαστρονομικού ταξιδιού στο βραβευμένο εστιατόριο "Grandma's", με πηγή έμπνευσης την πλούσια γαστρονομική κληρονομιά της Ελλάδας και τα φρέσκα, εποχιακά υλικά.

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία ποικιλίας ζεστών και κρύων πιάτων, επιδεικνύοντας τις ικανότητές σας και το πάθος σας για τις ελληνικές γεύσεις
  • Διασφάλιση της συνεχούς ποιότητας και παρουσίασης όλων των πιάτων του μενού, τηρώντας τα υψηλότερα υγειονομικά πρωτόκολλα
  • Προσαρμογή στις μεταβαλλόμενες απαιτήσεις και αποτελεσματική εργασία σε ένα περιβάλλον κουζίνας με γρήγορους ρυθμούς
  • Αποτελεσματική συνεργασία με τους συναδέλφους για τη διατήρηση της ομαλής ροής της υπηρεσίας και του θετικού ομαδικού πνεύματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε κουζίνα πολυτελούς εστιατορίου
  • Γερά θεμέλια στις κλασικές μαγειρικές τεχνικές με πάθος για την εξερεύνηση των ελληνικών γεύσεων
  • Άριστες δεξιότητες μαχαιριού και ικανότητα λεπτομερούς εργασίας
  • Ικανότητα για αποτελεσματικό multitasking και ιεράρχηση εργασιών κατά τις περιόδους αιχμής
  • Θετική στάση, ομαδικό πνεύμα και προθυμία για μάθηση και εξέλιξη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο μισθού και παροχών
  • Γίνετε μέλος μιας δυναμικής και υποστηρικτικής ομάδας σε ένα πολυτελές και μοναδικό περιβάλλον εργασίας
  • Συμβάλλετε στη δημιουργία αξέχαστων εντυπώσεων για τους επισκέπτες μας με την γαστρονομική σας τέχνη, παρουσιάζοντας το καλύτερο της ελληνικής κουζίνας
  • Εργασία με φρέσκα, εποχιακά υλικά από τοπικούς παραγωγούς και εξερεύνηση καινοτόμων συνδυασμών γεύσεων εμπνευσμένων από τις ελληνικές παραδόσεις