Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/05/2020

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Είσαι επικοινωνιακός, μεθοδικός με έφεση στις Πωλήσεις;
Διαθέτεις προγενέστερη εργασιακή εμπειρία σε CNC μηχανήματα;

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των βιομηχανικών μηχανημάτων ( Επεξεργασίας μετάλλου), αναζητά Μηχανικό Πωλήσεων για την Νοτιά Ελλάδα με επίκεντρο δραστηριότητας τον νομό Αττικής.

Αρμοδιότητες της θέσης:
Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναλάβει:
  • Την ανάπτυξη του υπάρχοντος δικτύου πελατών
  • Την εξεύρεση νέων πελατών και αξιολόγηση της δυναμικής τους
  • Τη συνεχή επαφή και παρακολούθηση του πελάτη, έως την ολοκλήρωση της πώλησης αλλά και μετά από αυτήν
  • Παρουσίαση των προϊόντων και των υπηρεσιών της εταιρίας στους υποψήφιους πελάτες
  • Την συμβουλευτική καθοδήγηση των πελατών μέσα από τις γνώσεις τεχνολογίας ελασματουργικών μηχανημάτων
  • Προετοιμασία οικονομικών προσφορών
  • Τεχνική υποστήριξη σε επίπεδο διάγνωσης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία τουλάχιστον 1-3 έτη ως μηχανολόγος μηχανικός ιδανικά σε CNC ελασματουργικά μηχανήματα ( laser ,στράντζες, παντογράφους κτλ)
  • Εμπειρία στις πωλήσεις
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου/ Ηλεκτρονικού/Αυτοματισμού
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα Ανάληψης πρωτοβουλιών και Οργάνωσης εργασιών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές Μηνιαίες Αποδοχές
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Μόνιμη Συνεργασία σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον