Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών αναζήτα για τα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη:

Βοηθό Λογιστή

Κύριες Αρμοδιότητες:

• Καταχώρηση παραστατικών Γ’ Κατηγορίας
• Διαβίβαση παραστατικών στο myDATA, έλεγχος και παρακολούθηση αλλαγών στη νομοθεσία
• Προετοιμασία, έλεγχος και υποβολή ΦΠΑ
• Προετοιμασία ισοζυγίων για υποβολή φορολογικών δηλώσεων και καταχώρηση σχετικών άρθρων λογιστικής
• Συμμετοχή στο λογιστικό κλείσιμο
• Συμφωνίες πελατών - προμηθευτών
• Συμφωνία Εμπορικής - Λογιστικής
• Επικοινωνία με πελάτες (εσωτερικού - εξωτερικού) για καθημερινά ζητήματα και για υπόλοιπα
• Εξωτερικές εργασίες (τράπεζες, εφορία κ.α.).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής σχολής
  • Γνώση τήρησης βιβλίων Γ’ κατηγορίας και γνώση του κυκλώματος myDATA
  • 2-3 έτη εμπειρίας σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Γνώση προγράμματος ERP (ιδανικά της Entersoft)
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Επαγγελματισμός, υπευθυνότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εργασία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.