Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/04/2024

Οδηγός Πωλητής (XV Πωλητής)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η γαλακτοβιομηχανία ΦΑΡΜΑ ΚΟΥΚΑΚΗ Α.Ε. στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής της επιθυμεί να προσλάβει :

Οδηγό Πωλητή (XV Πωλητή) στη Θεσσαλονίκη

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Παράδοση των προϊόντων της εταιρείας στους πελάτες εφαρμόζοντας τους κανόνες υγιεινής και ασφαλείας
  • Παρακολούθηση και τήρηση των συμφωνιών
  • Διαχείριση χρημάτων
  • Ανάπτυξη και διαχείριση του πελατολογίου
  • Έλεγχος του προβλεπόμενου τρόπου φόρτωσης, ώστε να αποφεύγονται οι αβαρίες και να εκτελείται γρήγορα και με ασφάλεια η διανομή και η παράδοση των εμπορευμάτων
  • Εκτέλεση του προγραμματισμένου δρομολογίου επισκέψεων των πελατών χωρίς αδικαιολόγητες αποκλίσεις, καθυστερήσεις ή παραλήψεις
  • Μέριμνα για την καθαριότητα του οχήματος και τη διατήρηση των εγγράφων κυριότητας, εφορίας, ΚΤΕΟ, ταχογράφους κλπ., σε κάποια θήκη, ώστε να είναι διαθέσιμα σε κάθε έλεγχο
  • Συμμετοχή κατά την αποστολή ή / και την παραλαβή παγίου και προωθητικού υλικού της εταιρείας, φροντίζοντας παράλληλα την προβλεπόμενη εμφάνιση και χρήση τους
  • Συνεργασία με τους επιθεωρητές πωλήσεων και τους ιδιώτες οδηγούς σε καθημερινή βάση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
  • Κάτοχος διπλώματος Γ΄ κατηγορίας
  • Βασικές γνώσεις χειρισμού H/Y
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Εργασία σε 6ημερη βάση
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί δεόντως
  • Γνώσεις τεχνικών merchandising θα θεωρηθούν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και επαγγελματισμός

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση υγείας
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Δυναμικό, σύγχρονο και ασφαλές εργασιακό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη σε μία συνεχώς αναπτυσσόμενη Ελληνική εταιρεία