Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/04/2024

Υπεύθυνος αποθήκης ανταλλακτικών γεωργικών μηχανημάτων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΔΕΡΒΕΝΙ - ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΙΤΑΝ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα του χονδρικού και λιανικού εμπορίου τρακτέρ και γεωργικών μηχανημάτων ζητά να προσλάβει Υπεύθυνο αποθήκης ανταλλακτικών.

Ο κάτοχος της θέσης θα συμμετέχει ενεργά στην εξυπηρέτηση των πελατών της εταιρείας σε θέματα ανταλλακτικών και after sales service σε συνεργασία με τους μηχανικούς της εταιρείας.

Συνοπτικά, τα καθήκοντα της θέσης είναι τα εξής:

  • Διαχείριση των αποθεμάτων των ανταλλακτικών
  • Επικοινωνία με πελάτες και παραγγελιοληψία
  • Επικοινωνία με οίκους του εξωτερικού και αποστολή παραγγελιών και άλλων αιτημάτων
  • Επικοινωνία και ενημέρωση πελατών για τα προϊόντα της εταιρείας
  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές για επίλυση των τεχνικών προβλημάτων σε συνεργασία με τους μηχανικούς της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ (προαιρετικό)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ (internet, Ms Office, Softone)
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και υπευθυνότητα
  • Επιθυμία για εξέλιξη στο συγκεκριμένο κλάδο των γεωργικών μηχανημάτων
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία στον κλάδο των πωλήσεων

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση με Σύμβαση Αορίστου χρόνου
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές (ανάλογες προσόντων και εμπειρίας)
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης