Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/4/2021

Υπάλληλος Γραμματειακής Υποστήριξης

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΟΛΩΝΑΚΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Επιχείρηση πώλησης επώνυμων ανδρικών ενδυμάτων αναζητά Γραμματέα.

Αρμοδιότητες:

  • Λειτουργεί ως σύνδεσμος επικοινωνίας μεταξύ της Διοίκησης, των στελεχών, των υπόλοιπων υπαλλήλων, των πελατών και εξωτερικών συνεργατών
  • Διαχειρίζεται και δρομολογεί εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις της διοίκησης, emails και μηνύματα
  •  Συντάσσει emails, reports, memos για λόγους εσωτερικής ή εξωτερικής επικοινωνίας και ενημερώνει τα ημερολόγια των στελεχών
  • Ρυθμίζει τις διαδικασίες των επαγγελματικών ταξιδιών (κρατήσεις εισιτηρίων, διαμονή)
  •  Ελέγχει και αναπληρώνει τα αποθέματα (αναλώσιμα είδη) του γραφείου ως Office Manager

Η θέση αναφέρεται στην περιοχή του Κολωνακίου, οπότε παρακαλώ λάβετε υπόψιν σας τυχόν απόσταση από την κατοικία σας εάν δεν εξυπηρετεί την καθημερινή μετακίνηση σας.

** Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία (3) τριών ετών τουλάχιστον σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση και χρήση Microsoft Office (ιδιαίτερα Word, Excel , social media)
  • Δημιουργία περιεχομένου για τα social media της εταιρείας
  • Γνώση Adobe Photoshop/Illustrator
  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου
  • Γνώση Illustrator/ Photoshop
  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ με κατεύθυνση στη Διοίκηση θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, προφορικού και γραπτού λόγου
  • Άριστες οργανωτικές επικοινωνιακές δεξιότητες (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Δεξιότητες multitasking και διαχείρισης χρόνου
  • Άμεση διαθέσιμότητα
  • Ευχάριστη και επικοινωνιακή προσωπικότητα.
  • Επαγγελματική εμφάνιση & συμπεριφορά ανάλογη της θέσης εργασίας

Παροχές

  • Θέση πλήρους/ μερικής απασχόλησης
  • Μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης
  • Σταθερές αποδοχές αναλόγως προσόντων και bonus