Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/3/2024

Προϊστάμενος Τεχνικού Γραφείου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.
Με 21 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis αναζητά για τα κεντρικά του γραφεία στο Γαλάτσι:

Προϊστάμενο Τεχνικού Γραφείου

Προφίλ Υποψήφιου/Θέσης

Ως προϊστάμενος τεχνικού γραφείου Θα έχετε καθοριστικό ρόλο στο σχεδιασμό και την οργάνωση της καθημερινής λειτουργίας του τμήματος. Ο ρόλος θα συνεργάζεται με τον διευθυντή μελετών και θα αναφέρεται στο διευθυντή κατασκευής έργων και θα ξεκινήσει τη διαμόρ-φωση των πολιτικών, των διαδικασιών και της δομής του τεχνικού γραφείου της κατασκευα-στικής εταιρίας του ομίλου Mitsis.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Συντονίζει και επιβλέπει την σύνταξη τευχών προδιαγραφών, τις προ-μετρήσεις έργων, τη σύνταξη πινάκων υλικών και τον έλεγχο μελετών σε συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη του τμήματος.
  • Είναι υπεύθυνος/η για την οργάνωση, εξέλιξη και συντονισμό των υπεργολάβων και των κατασκευαστικών σχεδίων.
  • Καθοδηγεί και παρέχει συστηματικά τεχνική βοήθεια στους υπεύθυνους εργοταξίου.
  • Καθοδηγεί την καθημερινή λειτουργία του τμήματος, εξασφαλίζοντας τη συνεργασία και τον συντονισμό μεταξύ των υπόλοιπων τμημάτων.
  • Επιβλέπει την υλοποίηση τεχνικών έργων και τις ομάδες έργου (π.χ., αρχιτέκτονα τεχνικού γραφείου, πολιτικό μηχανικό, μηχανολόγο κα).
  • Συμμετέχει στην εύρεση, προσέλκυση, ενσωμάτωση και παραμονή των συνεργατών του τεχνικού γραφείου και διασφαλίζει την ομαλή λειτουργία της ομάδας και το ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Παρακολουθεί και ελέγχει τις κατασκευαστικές προδιαγραφές ασφαλείας και περιβάλλοντος.
  • Διαχειρίζεται τον προϋπολογισμό του τμήματος, εξασφαλίζοντας αποτελεσματική χρήση των εγκεκριμένων πόρων.
  • Συνεργάζεται με άλλα τμήματα του ξενοδοχειακού Ομίλου και παρέχει τεχνική υποστήριξη εφόσον χρειαστεί.
  • Αναπτύσσει και υλοποιεί εκπαιδευτικά προγράμματα για το εργατικό δυναμικό, προωθώντας την συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη των στελεχών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ή Αρχιτέκτονα.
  • Μεταπτυχιακό σε σχετικό πεδίο θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 7 χρόνια στον τομέα της κατασκευής.
  • Άριστη γνώση προδιαγραφών ασφαλείας και περιβάλλοντος.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών ( προφορικά & γραπτά)

Δεξιότητες

  • Δυνατότητα μετακίνησης και/ή μετεγκατάστασης, βάσει αναγκών έργου.
  • Ηγετικές ικανότητες και πνεύμα συνεργασίας.
  • Προσανατολισμένος/η στη λεπτομέρεια και την ανάλυση.
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης.
  • Ικανότητα διαχείρισης διαφορετικών ομάδων εργασίας και τεχνικών έργων.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Διαχείριση τεράστιων και πρωτοπόρων αρχιτεκτονικών και κατασκευαστικών έργων.
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης.
  • Συνεχή εκπαίδευση.
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον.
Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.