Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/03/2017

AREA MANAGER - PRE SALES ENGINEER

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Τίτλος Θέσης

  • Area Manager - Pre Sales Engineer

Περιγραφή Θέσης

  • Ανάπτυξη & διαχείριση του δικτύου αντιπροσώπων της εταιρείας, εντός & εκτός Νομού Θεσσαλονίκης
  • Υποστήριξη των αντιπροσώπων στην πώληση τηλεπικοινωνιακών συστημάτων σε μεγάλους οργανισμούς (presales support)
  • Προώθηση των προϊόντων της εταιρείας
  • Επίτευξη των ποσοτικών & ποιοτικών στόχων της εταιρείας

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Τεχνολογικού κλάδου
  • Ανεπτυγμένες δυνατότητες χειρισμού MS office
  • Ικανότητα διαπραγμάτευσης & επίτευξης στόχων
  • Εργασιακή εμπιρία 3-4 χρόνια στις πωλήσεις
  • Άριστη χρήση προφορικού & γραπτού λόγου
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Εμπειρία σε σύγχρονα συστήματα επικοινωνιών (IP τηλεφωνία, ψηφιακά τηλεφωνικά κέντρα κτλ)
  • Εμπειρία & τεχνικές γνώσεις στο κομμάτι των IP δικτύων – Voip τηλεφωνίας
  • Αντοχή σε συνθήκες πίεσης
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις