Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/02/2022

Τεχνικός για το τμήμα Service

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο του ιατρoτεχνολογικού εξοπλισμού ενδιαφέρεται να προσλάβει Ηλεκτρονικό για εργασία ως Τεχνικό του τμήματος service με έδρα την Αθήνα.

Καθήκοντα υποψηφίου
  • Μεριμνά για τον έλεγχο - συντήρηση – επισκευή των μηχανημάτων – συσκευών που παραλαμβάνονται από το τμήμα service
  • Ελέγχει & εντοπίζει βλάβες & δυσλειτουργίες ηλεκτρονικών κυκλωμάτων του εξοπλισμού.
  • Εγκαθιστά και επισκευάζει, ιατρικό εξοπλισμό σε πελάτες
  • Ελέγχει & συντηρεί (σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή) τη λειτουργία των ιατρικών μηχανημάτων
  • Εκπαιδεύει τους πελάτες - χειριστές για την σωστή λειτουργία των ιατρικών μηχανημάτων
  • Παρέχει τεχνικές πληροφορίες - υποστήριξη στους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρονικού ή αντίστοιχης ειδικότητας
  • Άριστη γνώση hardware-software Η/Υ – Δικτύων
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών & τεχνικών όρων για την ανάγνωση & κατανόηση τεχνικών εγχειριδίων
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση (ιδανικά στον κλάδο των ιατρικών μηχανημάτων) θα συνεκτιμηθεί
  • Καλή αντίληψη, κριτικό πνεύμα, επιδεξιότητα,ομαδικό και συνεργατικό πνεύμα
  • Ακρίβεια, υπευθυνότητα και προσοχή
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα ταξιδίων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει
  • Πλήρη απασχόληση & ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Εταιρικό τηλέφωνο και ηλεκτρονικό υπολογιστή
  • Δυνατότητα για καριέρα στον πλέον αναπτυσσόμενο τομέα ιατρικών μηχανημάτων - lasers