Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Πωλητής / Πωλήτρια Καταστήματος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΛΙΜΕΝΑΡΙΑ | ΘΑΣΟΣ

Το κατάστημα Molly’s art, με παρουσία 40 χρόνων στο χώρο του χειροποίητου κοσμήματος και της λαϊκής τέχνης, αναζητά Πωλητή / Πωλήτρια για την καλοκαιρινή περίοδο 2024 (Μάιος - Οκτώβριος) στα Λιμενάρια Θάσου.

Σχετικά με μας:

Το κατάστημα Molly’s Art ιδρύθηκε το 1984. Ήταν μια γοητευτική μπουτίκ που γεννήθηκε από τη βαθιά εκτίμηση του ιδιοκτήτη της για όλα τα όμορφα μοναδικά αντικείμενα. Με τα χρόνια έχει γίνει ένα ξεχωριστό κατάστημα για όλους όσους αναζητούν μοναδικές δημιουργίες. Φιλοξενεί κοσμήματα και καλλιτεχνικά κομμάτια Ελλήνων σχεδιαστών. Η αναζήτηση νέων συνεργατών και δημιουργιών διατηρεί το κατάστημα σε συνεχή ανανέωση και φρεσκάδα. Μετά από 40 χρόνια παρουσίας, το κατάστημα Molly’s Art παραμένει η σταθερή επιλογή των επισκεπτών και των φιλότεχνων.

Οι αρμοδιότητες σου ως πωλητής / πωλήτρια:

  • Εξυπηρέτηση πελατών (παροχή πληροφοριών για τα προϊόντα και εξατομικευμένων προτάσεων).
  • Δημιουργία θετικών αλληλεπιδράσεων με τους πελάτες και εξασφάλιση μιας άριστης εμπειρίας αγορών.
  • Διαχείριση αποθεμάτων των εμπορευμάτων και φροντίδα για την αναπλήρωσή τους.
  • Τακτοποίηση προϊόντων στα ράφια και διακόσμηση βιτρινών.
  • Παραλαβή εμπορευμάτων και οργάνωση αποθήκης.
  • Τιμολόγηση προϊόντων.
  • Διατήρηση καθαριότητας και ασφάλειας του χώρου εργασίας.

Απαραίτητα Προσόντα

Για να ανταπεξέλθεις σε αυτό το ρόλο χρειάζεσαι:

  • Εμπειρία στις πωλήσεις (κατά προτίμηση στο χώρο του κοσμήματος).
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη.
  • Επαγγελματισμός και Αξιοπιστία.

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών.
  • Δωρεάν διαμονή (διαμέρισμα με A/C, Wifi, κουζίνα).
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχής εκπαίδευση στις νέες τάσεις της αγοράς και στις τεχνικές πωλήσεων.
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης.

Αν θεωρείς ότι διαθέτεις τα παραπάνω και θέλεις να γίνεις μέλος της ομάδας μας, ενισχύοντας τη με το ταλέντο σου στις πωλήσεις, στείλε μας το βιογραφικό σου.