Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/3/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η INGROUP, ο αμιγώς ελληνικός όμιλος με 23 χρόνια παρουσία στο χώρο παροχής υπηρεσιών Human Resources, Outsourcing και Trade Marketing, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της:

Βοηθό Λογιστή

Περιοχή Παλλήνη
HR 984

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων, εξοδολογίων και λογιστικών εγγραφών.
  • Έλεγχος και καταχώριση κινήσεων τραπεζικών λογαριασμών, καρτών-Συμφωνία τραπεζών
  • Ενημέρωση και τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Συμμετοχή στις εργασίες προετοιμασίας μηνιαίων φορολογικών υποχρεώσεων.
  • Συμμετοχή στις εργασίες προετοιμασίας των ετήσιων οικονομικών καταστάσεων κατά Ε.Λ.Π.
  • Τήρηση Μητρώου Παγίων
  • Reporting ( Group obligation)
  • Συλλογή, επεξεργασία και ερμηνεία δεδομένων που σχετίζονται με τη λειτουργία της επιχείρησης
  • Αρχειοθέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Απαραίτητη Προϋπηρεσία 3-5 έτη σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρείας
  • Πολύ καλή γνώση λογιστικής. (Ενδεικτικά, γνώση ΕΛΠ, κώδικας Φορολογίας Εισοδήματος και ΦΠΑ)
  • Καλή γνώση του κυκλώματος Αποθήκης – Γενικής Λογιστικής και My Data.
  • Πολύ καλή γνώση λειτουργίας και χειρισμού ERP – SAP
  • Γνώση των φορολογικών διαδικασιών και υποχρεώσεων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Microsoft Office (Word, Excel, κλπ)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψηφίους

Επιθυμητά προσόντα:

  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος
  • Αξιοπιστία και υπευθυνότητα
  • Ευελιξία και ομαδικότητα
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας κι ευκαιρίες εξέλιξης
  • Απασχόληση : Δευτέρα – Παρασκευή ωράριο 9.00 – 17.00 μ.μ