Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/04/2024

Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑΠΟΛΗ - ΣΥΚΙΕΣ - ΠΕΥΚΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Από Τεχνική εταιρία με ειδίκευση στην μελέτη και κατασκευή Ενεργειακών Έργων ζητείται Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός

Αρμοδιότητες:
  • Αποτυπώσεις πεδίου
  • Χαράξεις
  • Απόδοση σχεδίων
  • Τοπογραφικές εργασίες υπαίθρου
  • Επιμετρήσεις εργασιών
  • Παρακολούθηση έργων
  • Επίβλεψη, συντονισμός και διαχείριση έργων του εργοταξίου
  • Καθημερινή παρακολούθηση εργοταξίου
  • Σύνταξη αναφορών προόδου και τήρηση ημερολογίου έργου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Αγρονόμου και Τοπογράφου Μηχανικού
  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον (1) έτους
  • Δυνατότητα κατανόησης αρχιτεκτονικών και τοπογραφικών σχεδίων
  • Πολύ καλή γνώση σχεδιαστικού προγράμματος Autocad
  • Άριστος χειρισμός MS Office και επιθυμητή πιστοποίηση ECDL
  • Επιθυμητή εμπειρία σε αποτυπώσεις πεδίου
  • Επιθυμητή γνώση λειτουργίας τοπογραφικού εξοπλισμού
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε επίβλεψη και διαχείριση ιδιωτικών και δημόσιων έργων καθώς και εμπειρία σε θέσεις οργάνωσης και επίβλεψης εργασιών εργοταξίου
  • Iκανότητα για εργασία τόσο αυτόνομα, όσο και ως μέλος ομάδας
  • Προθυμία για εκμάθηση νέων τεχνολογιών και εξέλιξη
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας προφορικής και γραπτής
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και ικανότητα να διαχειρίζεται πολλαπλές εργασίες
  • Ικανότητα οργάνωσης και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα για εργασία υπό συνθήκες πίεσης
  • Δυνατότητα περιοδικών μετακινήσεων
  • Δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ. αυτοκινήτου

Παροχές

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα γρήγορης εξέλιξης και ανάληψης πρωτοβουλιών για νέα έργα
  • Συμμετοχή σε ενδιαφέροντα και διαφορετικά έργα σε ευρύ φάσμα του ενεργειακού κλάδου
  • Εταιρικό όχημα για τις μετακινήσεις στα πλαίσια της εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.