Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Σύμβουλος Υποστήριξης Εφαρμογών Λογισμικού

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΛΙΟΣΙΩΝ 117 ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Forum Software αναζητά Στέλεχος Υποστήριξης Εφαρμογών Λογισμικού με ομαδικό πνεύμα, αντίληψη και μεθοδοτικότητα.

Πλήρης απασχόληση.

Κωδικός Αγγελίας: Software

Καθήκοντα- αρμοδιότητες:

  • Τηλεφωνική Εξυπηρέτηση Πελατών για τη λήψη αιτημάτων, επίλυση αποριών επί των συστημάτων.
  • Έλεγχος και επιδιόρθωση βασικού επιπέδου σφαλμάτων των εφαρμογών.
  • Παροχή Υπηρεσιών Υποστήριξης πελατών της εταιρείας όπως ενδεικτικά: Εκπαίδευση στη χρήση λογισμικού, Data Entry, Παραμετροποίηση συστήματος, Παρουσία στον πελάτη για επιτόπια παρουσίαση.
  • Εκπροσώπηση Εταιρείας σε συναντήσεις ή συνέδρια
  • Reporting: Γραπτή ενημέρωση στον / στους υπεύθυνο / υπεύθυνους της ομάδας για τις εκκρεμότητες και τις εργασίες που διεκπεραιώθηκαν
  • Δυνατότητα ταξιδίων: Λόγω πελατολογίου της εταιρείας εκτός Αττικής, υπάρχει το ενδεχόμενο ταξιδιών και διανυκτέρευσης εκτός Αθήνας

Προσόντα που αποκτώνται μετά την Εκπαίδευση

  • Εκμάθηση λειτουργίας και χρήσης προϊόντων λογισμικού διαχείρισης διαφόρων θεμάτων Δημοσίου, όπως Δημόσιες Συμβάσεις, Διαχείρισης Συλλογικών Οργάνων , Διαχείριση Αδέσποτων Ζώων κ.ο.κ.
  • Διαδικασίες, Νομοθεσία και τρόπος λειτουργίας πελατών σε Δημόσιους Φορείς
  • Εξειδίκευση και νέες δεξιότητες διαχείρισης πελατών, εξυπηρέτησης μέσω τηλεφώνου και email, και παρουσίασης εφαρμογών είτε δια ζώσης είτε με χρήση εφαρμογών τηλεδιάσκεψης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ θετικής κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία
  • Ολοκληρωμένες Στρατιωτικές Υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)
  • Ομαδικό πνεύμα – Διάθεση για συνεργασία και επικοινωνία με άλλους
  • Αναλυτική σκέψη και προσέγγιση για την επίλυση προβλημάτων
  • Αντίληψη και κριτική σκέψη για την προτεραιοποίηση αντικειμένων
  • Μεθοδικότητα στην οργάνωση των καθημερινών εργασιών
  • Θέληση για εκμάθηση νέων αντικειμένων και προσαρμοστικότητα
  • Ικανότητα απόδοσης κάτω από συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα απομνημόνευσης μεγάλου όγκου πληροφορίας (καλή μνήμη)
  • Ψηφιακές δεξιότητες
  • Καλή γνώση Αγγλικών θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Ικανοποιητικές Αμοιβές βάσει προσόντων
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης για μετάβαση σε πελάτες
  • Εκπαίδευση από έμπειρα Στελέχη
  • Άμεση πρόσληψη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.