Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/04/2024

Αρχιτέκτων Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Αναζητούμε έναν εμπνευσμένο, δημιουργικό και ικανό Αρχιτέκτονα που να έχει εμπειρία σε έργα κατασκευής. Με την εκτεταμένη γνώση του στον τομέα, ο υποψήφιος πρέπει να είναι ικανός να σχεδιάζει και να επιβλέπει την ανάπτυξη των έργων, εξασφαλίζοντας ότι οι προδιαγραφές και οι προθεσμίες τηρούνται πάντα.

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και ανάπτυξη έργων: Θα είστε υπεύθυνος για τον σχεδιασμό αρχιτεκτονικών σχεδίων, την ανάλυση των απαιτήσεων του έργου και την επιλογή των κατάλληλων υλικών και τεχνικών για την επίτευξη των στόχων του έργου
  • Διαχείριση έργων: Θα συνεργάζεστε με άλλα μέλη της ομάδας, όπως μηχανικούς και συντελεστές κατασκευής, για την επίλυση προβλημάτων και την αντιμετώπιση προκλήσεων κατά την διάρκεια της κατασκευής
  • Συνεργασία με πελάτες και συνεργάτες: Θα επικοινωνείτε με πελάτες για να κατανοήσετε τις ανάγκες και τις προτιμήσεις τους και να παρουσιάσετε τις αρχιτεκτονικές λύσεις που προτείνετε. Θα συνεργάζεστε επίσης με άλλους συνεργάτες, όπως εργολάβους και προμηθευτές, για την εξασφάλιση των απαιτούμενων υλικών και υπηρεσιών
  • Παρουσίαση: Θα προετοιμάζετε παρουσιάσεις για τα έργα σας, επικοινωνώντας τις αρχιτεκτονικές ιδέες, τον σχεδιασμό και τα οφέλη τους σε πελάτες, επενδυτές και ενδιαφερόμενα μέρη