Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/09/2022

Μηχανικός Υποστήριξης Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν είστε Μηχανικός και θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας σε καταξιωμένη εταιρία στον κλάδο του μηχανολογικού εξοπλισμού, όπου θα μπορέσετε να μάθετε και να εξελιχθείτε γρήγορα, και όλα αυτά σε ένα άριστο συνεργατικό και ομαδικό περιβάλλον εργασίας, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Μηχανικός Υποστήριξης Πωλήσεων!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:
  • Υποστήριξη, συμβουλευτική, καθοδήγηση του υπάρχοντος πελατολογίου
  • Υπόδειξη τεχνικών λύσεων και παραγγελιοληψία
  • Επίβλεψη σχεδίων και τοποθετήσεων, όπου απαιτείται
  • Προετοιμασία και αποστολή προσφορών
  • Ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες και προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Άριστη γνώση του πελατολογίου και διαχείριση αυτού
  • Άριστη γνώση του ανταγωνισμού και των ανταγωνιστικών μηχανημάτων και λύσεων
  • Κατάθεση εμπορικών και τεχνικών προτάσεων, στα πλαίσια της στρατηγικής πωλήσεων της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία 2-5 ετών, σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και συστημάτων ERP
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδα και αυτόνομα
  • Ευγένεια, επαγγελματισμός
  • Προτεραιοποίηση Εργασιών, διαχείριση Χρόνου
  • Ενθουσιασμός και προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, μισθού και bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Άριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές γρήγορης επαγγελματικής εξέλιξης