Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2024

Recruitment Consultant (Έδρα Χαλκιδική)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνικός Χρυσός Μονοπρόσωπη ΑΕ, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Recruitment Consultant
(Έδρα Χαλκιδική)

Περιγραφή Θέσης
• Ανάρτηση αγγελιών εργασίας για εύρεση προσωπικού
• Εξέταση και επιλογή βιογραφικών (CV screening)
• Καθορισμός κριτηρίων επιλογής σε συνεργασία με τους hiring managers
• Επικοινωνία με τους υποψήφιους, προγραμματισμός και συμμετοχή στον κύκλο συνεντεύξεων
• Αξιολόγηση υποψηφίων
• Συμμετοχή στις συνεντεύξεις σε συνεργασία με τους hiring managers
• Διαχείριση πρόσληψης και ένταξης νέων εργαζομένων στην εταιρεία (προετοιμασία και συλλογή δικαιολογητικών εγγράφων)

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/-η ΑΕΙ/ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων, Ανθρωπίνου Δυναμικού ή συναφούς κλάδου
• Προϋπηρεσία 2 – 3 έτη σε αντίστοιχο ρόλο
• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση MS Office
• Συνέπεια, επαγγελματισμός και διάθεση για εργασία
• Eεπικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Φιλικό και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
• Προοπτικές εξέλιξης σε ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία
• Συνεχής εκπαίδευση