Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/4/2018

Υπεύθυνος Πωλήσεων (Ενέργεια)

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία για λογαριασμό μεγάλου παρόχου στον κλάδο της ενέργειας, επιθυμεί να προσλάβει Υπεύθυνο Πωλήσεων, για να αναπτύξει και να ηγηθεί ομάδας D2D.

Η θέση αναφέρεται στη Διεύθυνση πωλήσεων & Marketing και αφορά πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και παρακίνηση ομάδας
  • Έλεγχος, υποστήριξη και  παρακολούθηση της καθημερινής δραστηριότητας της ομάδας d2d πωλήσεων
  • Παρακολούθηση των εργασιών της ομάδας με στόχο την επίτευξη των συμφωνημένων στόχων, βάσει των δεικτών απόδοσης
  • Με την Διεύθυνση πωλήσεων αναλύει τα στατιστικά reports, συμβάλλοντας καθοριστικά στη οργάνωση  των συναντήσεων και εξορμήσεων της ομάδας πωλήσεων
  • Διασφάλιση και τήρηση των πολιτικών & διαδικασιών της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε διαχείριση ομάδας D2D (b2b,b2c)
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα με άνεση και ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας με το σύνολο των τμημάτων και των υπευθύνων της εταιρίας
  • Οργανωτικές ικανότητες με συνέπεια στην εκπλήρωση των στόχων βάση Χρονοδιαγράμματος
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Η/Υ

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός
  • Ασφάλιση ΙΚΑ
  • Υψηλά bonus
  • Καθοδήγηση και συνεχόμενη εκπαίδευση από καταρτισμένα και έμπειρα στελέχη της αγοράς
  • Δημιουργικό και ευχάριστο περιβάλλον
  • Ευκαιρίες πραγματικής επαγγελματικής εξέλιξης
  • Πρόσβαση σε πακέτο εταιρικών παροχών
  • Άμεση πρόσληψη