Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Διαχειριστής E-Shop

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το DESIGNISTHIS κατέχει ηγετική θέση στην αγορά στον κλάδο της εμπορίας επώνυμων επίπλων και διακοσμητικών ειδών. Είναι επίσημος μεταπωλητής αλλά και εισαγωγέας πάνω από 100 επώνυμων οίκων με στόχευση στην υψηλή αισθητική και στην ανώτερη δυνατή ποιότητα προϊόντων και εξυπηρέτησης.

Η εταιρία αναζητεί διαχειριστή e-shop με έμφαση στο digital marketing, για να αναλάβει μερική διαχείριση της ψηφιακής μας παρουσίας. Η πλέον βασική αρμοδιότητα είναι η δημιουργία περιεχομένου, συγκεκριμένα περιγραφές προϊόντων και υλικό marketing. Δευτερεύουσα αρμοδιότητα διαχείριση επικοινωνίας με πελάτες.

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία online περιεχομένου σε επίπεδο εικόνας και κειμενογραφίας.
  • Οργάνωση και υλοποίηση των digital promotion της εταιρίας όπως newsletter και διαγωνισμοί.
  • Ανάρτηση περιεχομένου στα social media.
  • Διαχείριση email πελατών και επικοινωνίας με πελάτες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο TEI/ΑΕΙ σε Marketing / Διαφήμιση ή άλλο σχετικό αντικείμενο.
  • Εμπειρία τουλάχιστον ενός έτους στον τομέα του digital marketing.
  • Άριστη γνώση Ελληνικών (γραπτός και προφορικός λόγος).
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γραπτός και προφορικός λόγος).
  • Καλές γνώσεις Microsoft Office.
  • Επαγγελματικές φιλοδοξίες και επιθυμία εξέλιξης.
  • Γνώση GOOGLE ANALYTICS.
  • Γνώση διαχείρισης social media.

Επιθυμητά Επιπλέον Προσόντα:

  • Γνώση γραφιστικής σε βασικό επίπεδο.
  • Γνώση χρήσης CMS.