Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/03/2024

Διαχειριστής / Διαχειρίστρια Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Διαχειριστής / Διαχειρίστρια Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων από εκπαιδευτικό οργανισμό - ΚΔΒΜ στη Θεσσαλονίκη.

Καθήκοντα & Αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση και ενημέρωση για τα τρέχοντα και επερχόμενα ευρωπαϊκά προγράμματα σχετικά με επαγγελματική κατάρτιση, δια βίου εκπαίδευση, ανάπτυξη ανθρωπίνων πόρων και βιώσιμη ανάπτυξη.
  • Αναζήτηση και επιλογή κατάλληλων προγραμμάτων σύμφωνα με τις ανάγκες του οργανισμού.
  • Σύνταξη, προετοιμασία και υποβολή προτάσεων για νέα προγράμματα.
  • Δημιουργία και παρουσίαση business plans καθώς και σχεδίων βιωσιμότητας για τα επιλεγμένα προγράμματα.
  • Πλήρης διαχείριση όλων των σχετικών εγγράφων, υποχρεώσεων και διαδικασιών που σχετίζονται με την εκτέλεση των προγραμμάτων.
  • Παρακολούθηση, συντονισμός και διαχείριση των προγραμμάτων από το στάδιο του σχεδιασμού μέχρι την ολοκλήρωση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε σχετικό πεδίο όπως νέες τεχνολογίες, αειφόρο ανάπτυξη, κοινωνική ένταξη ή συμβουλευτική.